Star Trek VIII: První kontakt

Přehrát film Star Trek VIII: První kontakt online na uložto

Zobrazit reklamu (Zonky.cz)

Star Trek VIII: První kontakt
Bitva o záchranu budoucnosti začala. Americký film na motivy slavného seriálu.
V pořadí osmý film (a druhý s posádkou Nové generace), nazvaný Star Trek: První kontakt (1996), patří bezesporu v sérii k těm nejlepším.
V něm posádka hvězdné lodi Enterprise, vedená kapitánem Picardem (Patrick Stewart), podnikne bojovou misi do minulosti, přesněji řečeno do 21. století, aby zachránila budoucnost naší planety. Expanzivní civilizace Borg se totiž pokouší zabránit prvnímu kontaktu, ke kterému došlo 4. dubna 2063, aby mohla kolonizovat Zemi, nechráněnou spoluprací s dalšími vesmírnými druhy. Vedle neohrožené posádky Enterprise hrají důležitou roli v příběhu excentrický vynálezce nadsvětelného pohonu Zefram Cochrane (James Cromwell) a jeho černošská spolupracovnice Lily (Alfre Woodardová).
Režie se poprvé ujal představitel prvního důstojníka Rikera Jonathan Frakes, který měl už určité zkušenosti s režií několika seriálových epizod.
Přesvědčivě vypadající vizuální efekty vznikly ve známé Lucasově trikové továrně Industrial Light and Magic.
Postavu borgské královny vytvořila jihoafrická herečka Alice Krigeová, která si ji znovu zopakovala v závěrečné dvojepizodě seriálu Star Trek: Voyager, nazvané Dohra (2001), a v krátkém plastickém snímku Star Trek: Borg Encounter (2003), určeném k promítání v zábavních parcích.